W Polsce futbolowi kibice naprawdę rzadko mają powód do świętowania. Dobrze to rozumieć, iż gra naszych drużyn piłkarskich w porównaniu europejskiej elity wygląda słabo. Fanom piłkarskim w Polsce każdy korzystny rezultat klubów z Ekstraklasy w europejskich rozgrywkach zapewnia sporo przyjemnych doznań. Bez najmniejszych wątpliwości awans mistrza naszych rozgrywek do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej to bardzo duży wyczyn dla futbolu w Polsce. Po naprawdę trudnym meczu mistrzowie PKO Ekstraklasy zwyciężyli czeską Slavię wynikiem 2:1 i w ten sposób występować będą w rozrywkach europejskich na jesień. To spotkanie gracze trenera Michniewicza Czesława dali radę zwyciężyć pomimo tego, że przegrywali po pierwszych 45. minutach. Połowa numer dwa była jednak o wiele lepsza dla zawodników warszawskiej Legii i ostatecznie to właśnie oni mogą radować się z zapewnienia sobie awansu do grupowych zmagań Ligi Europejskiej. Wicemistrz Polski z kolei pożegnał się z pucharami europejskimi, ponieważ przegrał rewanżowe starcie z Gent wynikiem 0 do 3.