Ostatnio, a więc 7 marca o 20 miał miejsce wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i wciąż jest to jeden z przodowniczych tematów wśród rozmaitych tabloidów. Po wypisaniu się pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas telewizyjnego spotkania z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w królewskiej rodzinie są chętniej po stronie Elżbiety II oraz reszty członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednak nie da się ukryć, że poparcie jest bardzo zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy podkreślają, iż jeśli Meghan i Harry chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili ostatecznie swoją okazję. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła również motyw tego, że książe nie dojrzał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się szukaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 profesjonalistów omawiających w publikatorach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Doświadczeni eksperci, w tym przeszły prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, przeanalizowali cały wywiad, zarzucając przy tym Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym i Meghan Markle został ukazany w wieczorem w TVN24. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio szacunkowo milion odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Biorąc pod uwagę emocjonujące informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez wątpliwości należy stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz