Niesamowity mecz Barcelony - przegrana Los Blancos wynikiem 1:3!

Z pewnością na przestrzeni lat forma organizowania meczu o Superpuchar Hiszpanii mocno się zmieniła. Swego rodzaju zawód mogą czuć futbolowi sympatycy z Hiszpanii, gdyż spotkania o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii bój toczą w tym momencie 4 zespoły, a zwycięzcy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w starciu finałowym. W obecnym sezonie w meczu finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły madryckiego Realu i Barcy. Wielbiciele futbolu z całego świata mogli być więc uradowani, ponieważ to oznaczało pierwsze Gran Derbi w meczu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Należy również podkreślić fakt, że w pierwszym zespole drużyny FC Barcelony występuje kapitan drużyny polskiej, a więc Robert Lewandowski.

Tak więc nasz piłkarz miał szansę na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Mnóstwo sportowych dziennikarzy zaznaczało przed tym pojedynkiem, głównym faworytem do triumfu jest Real. Panujący obecnie mistrz hiszpańskich rozgrywek oraz triumfator ostatniej edycji Champions League to istna maszyna do zwyciężania finałowych meczów, i z tego powodu każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo byłby sporym zaskoczeniem. Zdecydowaną przewagę od pierwszych minut finałowego spotkania miała ekipa FC Barcelony. Gracze bardzo dobrze rozumieli się na murawie i bez większego problemu konstruowali kolejne ataki w okolicach pola karnego oponenta. Pierwsza bramka w finałowym starciu została strzelona przez zawodników Dumy Katalonii, a jej strzelcem okazał się Gavi, który sfinalizował fantastyczne zagranie od Lewandowskiego. Do siatki przed końcem pierwszych 45. minut trafił kapitan polskiej reprezentacji, któremu wybitnym zgraniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 2:0 dla Barcy, a piłkarze Realu z Madrytu prezentowali się kiepsko na tle rywala. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, a 20 minut przed zakończeniem FC Barcelona strzeliła trzeciego gola. Real Madryt zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. Ostatecznie pojedynek skończył się rezultatem 3 do 1 dla Barcelony, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.