Zakończyła się era Czesława Michniewicza - nowym selekcjonerem polskiej reprezentacji piłkarskiej będzie Fernando Santos!

Fani piłkarscy z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, że w przypadku polskiej narodowej drużyny zmiana selekcjonera występuje bardzo często. W minionej dekadzie polska kadra narodowa była prowadzona przez 5 szkoleniowców. Tylko jeden z ich wszystkich sprawił, że polska kadra narodowa wywalczyła spory sukces i należy mieć to na uwadze. Mowa tutaj oczywiście o Adamie Nawałce, który dał radę na Mistrzostwach Europy 2016 dojść do ćwierćfinału turnieju odbywającego się we Francji razem z narodową kadrą Polski. Wtedy kadra narodowa Polski poległa po konkursie jedenastek z kadrą Portugalii, którą wówczas prowadził Fernando Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza przez długi czas ukrywał przed ekspertami sportowymi dane nowego szkoleniowca. Specjalna konferencja prasowa, gdzie został zaprezentowany następny szkoleniowiec kadry narodowej Polski, została zorganizowana 24. stycznia na Stadionie Narodowym.

Kolejnym selekcjonerem kadry narodowej Polski będzie Fernando Santos, który na ostatnim mundialu trenował reprezentację narodową Portugalii. Prowadzony przez Santosa portugalski zespół narodowy zaszedł tam do 1/4 finału, gdzie przegrał z niespodzianką mistrzostw, a więc zespołem Maroka. Cezary Kulesza zapowiedział, iż Santos podpisał umowę z drużyną Polski do roku 2026. Portugalski selekcjoner podkreślił, iż chce mieć także wpływ na szkolenie młodszych roczników i nie przybył do naszego kraju jedynie po to, aby zajmować się pierwszą kadrą. Jest to niesamowity postęp, jeśli chodzi o stanowisko selekcjonera naszej drużyny i ciężko temu zaprzeczyć. Dotychczas nigdy w dziejach piłki nożnej w Polsce nie mieliśmy tak utytułowanego szkoleniowca. Eksperci od futbolu twierdzą, że jest to ogromna okazja dla polskiej piłki nożnej na wykonanie konkretnego kroku naprzód. Fani piłkarscy z Polski nie ukrywają, iż powołanie Fernando Santosa na stanowisko selekcjonera, to dla nas fenomenalna wiadomość. Mnóstwo twierdzi, iż z tym trenerem drużyna narodowa Polski zdoła osiągnąć sukces, na który czekamy od lat.

Tagi: Sport Online 2023

Brak komentarzy

Zostaw komentarz