Rozgrywki piłkarskie w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a większe grono mężczyzn z zafascynowaniem odlicza nadchodzące doby. W internecie występuje multum opinii apropo tego, która grupa zawodników zwycięży , a która posiada znikome prawdopodobieństwo. Nie braknie również docinek względem przeróżnych gwiazd piłki nożnej. Czy niecodzienne historyczne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej godne pamięci wrażenia?

Nadzwyczajność mistrzostw świata w piłce nożnej

Te rozgrywki będą wielce zjawiskowe, mimo olbrzymiej ilości mistrzostw świata, które do obecnej chwili się odbyły. Pierwszy raz w historii, potyczki sportowe przeniosą się na terenie Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, z uwagi na fakt iż sportowa rywalizacja wydarzy się podczas jesieni. Jest to też finalny turniej, gdy współuczestniczyć będą wyłącznie 32 zespoły, albowiem na kolejnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Chłodne spostrzeżenia ludzi

Nadchodzące mistrzostwa są bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Ukazują się przekonania, iż wybór obszaru, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim da się zauważyć ogromne wzburzenie. Wokół organizowanych zawodów na okrągło włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowy stadionów i reszty zaplecza, zmarła duża liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Jaki zespół podniesie trofeum?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Głównymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz