Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nazwisko nowego selekcjonera polskiej reprezentacji piłkarskiej - zostanie nim Fernando Santos!

W przypadku polskiej drużyny wymiana selekcjonera następuje często i fani piłkarscy z naszego kraju. W minionej dekadzie polska reprezentacja piłkarska prowadzona była przez 5 trenerów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wyłącznie jeden z ich wszystkich sprawił, że narodowa reprezentacja Polski osiągnęła bardzo duży sukces. Mowa tutaj rzecz jasna o Adamie Nawałce, który razem z polską drużyną narodową był w stanie na Mistrzostwach Europy 2016 awansować do ćwierćfinału turnieju odbywającego się we Francji. Wówczas kadra narodowa Polski przegrała po konkursie rzutów karnych z portugalską kadrą, którą wtedy prowadził Fernando Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza długo ukrywał dane kolejnego szkoleniowca przed sportowymi ekspertami. 24. stycznia w Warszawie została zorganizowana specjalna konferencja, gdzie przedstawiony został nowy trener polskiej drużyny narodowej.

Fernando Santos, który na ostatnim mundialu prowadził drużynę narodową Portugalii będzie nowym trenerem polskiego zespołu. Prowadzony przez Fernando Santosa zespół narodowy Portugalii zaszedł tam do 1/4 finału, gdzie poległ z niespodzianką mundialu, czyli narodową kadrą Maroka. Fernando Santos jak ogłosił prezes PZPN podpisał kontrakt z kadrą narodową Polski na 3 lata. Santos podkreślił, że chce mieć także wpływ na wyszkolenie drużyn młodzieżowych i nie przybył do Polski wyłącznie po to, by zajmować się dorosłą reprezentacją. Warto przyznać, iż jeżeli chodzi o trenerską ławkę drużyny narodowej Polski to jest to bardzo duży progres. Jeszcze nigdy w historii piłki nożnej w Polsce nie mieliśmy tak uznanego trenera. Sportowi eksperci wychodzą z założenia, że to ogromna szansa dla polskiej piłki nożnej na zrobienie konkretnego kroku naprzód. Kibice piłki nożnej z Polski nie ukrywają, że powołanie Fernando Santosa na stanowisko szkoleniowca, to dla nich świetna nowina. Mnóstwo uważa, że z tym trenerem nasza drużyna zdoła osiągnąć sukces, na który zapatrujemy się od wielu lat.

Tagi: Sport Online 2023

Brak komentarzy

Zostaw komentarz