Wiele osób co roku zastanawia się który okres w roku jest najlepszy na zasłużony urlop. Przypuszczalnie preferencje różnią się w związku z oczekiwaniami, które mamy co do wakacji. Niektóre osoby jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najlepszym miesiącem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Po pierwsze, wakacyjne wyjazdy poza sezonem urlopowym są zdecydowanie tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- urlop we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Kolejnym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak męczące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków wyjazdu do wyboru jest mnóstwo. W szczególności Europa zachęca ślicznymi, ciepłymi miejscami. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, dlatego dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak męczące. Miej na uwadze jednak, żeby unikać miejsc, w których w tym okresie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie zostało Ci nic innego niż spakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Znajdź swój ulubiony kierunek podróży i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz