Jeszcze w roku 2019 obiecano, iż w bieżącym roku Sony przedstawi nam swoją nową produkcję, mianowicie PS5. W tej chwili na rynku dalej modna okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, by zaciekawienie nią mogło się zmniejszyć. Jednak japońska firma zdecydowała się na stworzenie konsoli nowej generacji, przez co klienci z niecierpliwością czekają.

Najnowsze technologie w konsoli PlayStation 5

Japońska firma Sony kilka razy już udowadniała, iż bywa pionierem na rynku i jest w stanie zdziwić fanów. PlayStation4 ustanowiła dosyć wysoko poprzeczkę konkurentom - to wszystko przez totalnie nowatorską jakość, jakiej jeszcze nigdy nie przedstawiła żadna inna marka. Niesamowicie wyczulone kontrolery, gierki najnowszej generacji, grafika - fani bez wątpienia umieli docenić te wspomniane szczegóły oraz przez to teraz PS4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą w historii.

Jednakże nie obyło się bez kłopotów na starcie premiery - Sony zamierzało podnieść różne technologiczne granice (co finalnie udało im się), jednakże dzień premiery i przedpremierowe prezentacje PlayStation4 zrodziły sprzeczne odczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do innowacyjnej konsoli PS3, niekoniecznie pasowały przykładowo kontrolery, gdyż w pierwszej chwili wyglądały na niezwykle niewygodne w użyciu. Faktycznie DualShocki otrzymały zasadniczo zmienioną formę, aczkolwiek kłopotem zostawał inicjalny model konsoli PlayStation 4. PS4 się przegrzewała, sprzęt był w stanie również sam się resetować.

Jednakże po pewnym czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko Sony idzie w dobrym kierunku, a sama konsola posiada miano legendy. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo klientów niesamowicie sentymentalnie wspomina.

A czy PS5 będzie takim samym osiągnięciem?

Prawdopodobnie niejeden gracz czy też fan świeżynek technologicznych niecierpliwie czeka na pojawienie się nowej konsoli. Firma Sony potwierdziła, iż gierki znane z PlayStation4 ruszą na najnowszej konsoli (lecz nie będzie to działało na odwrót, co licznym graczom się nie podoba). Słychać na chwilę obecną pierwsze teorie o kłopotach z preorderami - rzekomo firma Sony nie może się wyrobić z produkcją, jednak nie można mieć pewności, czy nie są to tylko kłamliwe pomówienia. W necie pojawiają się następne wieści również o tym, że PlayStation5 może mieć rzekomo kłopot z obrazem 4k. Aczkolwiek i w tym przypadku pewne nie jest, jaka będzie prawda. Prawdy dowiemy się w dniu premierowego ukazania się sprzętu, czyli dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz