Szczęsny był zmuszony dwukrotnie do wyciągnięcia futbolówki z siatki. Zespół Wojciecha Szczęsnego bardzo długo przegrywała. W zespole Juventusu Turyn gra jednak Ronaldo Cristiano, który potrafi zmotywować zawodników do odrabiania strat. Ostatecznie Juventus Turyn zdołała zremisować. Mecz dwóch potężnych rywali skończył się wynikiem 2:2. Juventus przez 30 minut grał w dziesięciu. Wykluczony został grający w pomocy Rabiot Adrien.

Kibice Juventusu po spotkaniu z Sampdorią wierzyli w to, że forma ich zawodników uległ poprawie. Zawodnicy Juventusu zaprezentowali się dużo lepiej niż w ostatnim sezonie. Mecz z Rzymianami był jednak niezwykle wymagający. Piłkarze AS Romy nie zamierzali podarować punktów graczom Juventusu. Ostatecznie starcie zakończyło się podziałem punktów. Oba zespoły są z pewnością usatysfakcjonowane z rezultatu.

Wiele goli w meczu.

Szczęsny Wojciech rozpoczął to spotkanie w podstawowej jedenastce. Warto wspomnieć, że bramkarz Juve był niedawno zawodnikiem ekipy z Rzymu. W niedzielni wieczór Polak zaprezentował się z bardzo solidnej strony. W kilku sytuacjach zaprezentował kibicom fenomenalne interwencje. Ronaldo również zaprezentował się świetnie. W 30. minucie nasz reprezentant był zmuszony wyciągnąć piłkę z bramki. Wtedy sędzia postanowił wskazać na jedenastkę dla zespołu Romy.

Do jedenastki podszedł Jordan Vertout. Piłkarz klubu z Rzymu oddał pewny strzał. Szczęsny był bardzo blisko wyłapania tego uderzenia. Ostatecznie wleciała do siatki. Juventus bym zmuszony odrabiać starty. Przed końcem pierwszej połowy meczu kibice mieli okazję widzieć jeszcze dwa skuteczne strzały. Najpierw trafienie zdobył Ronaldo Cristiano. Portugalski napastnik dostał szansę na trafienie gola z jedenastki. Sędzia tego meczu podyktował rzut karny po ręce Pellegriniego.

Cristiano Ronaldo nie zawahał się i uderzył piłkę do siatki. Bramkarz rzymskiego zespołu był w tej akcji bez szans na udaną obronę. Strzał Portugalczyka był niezwykle dokładny. Juventus Turyn niezbyt długo radował się z wyrównania. Chwilę po wyrównaniu zawodnicy AS Romy przeprowadzili niezwykle niebezpieczną sytuację. Piłkę do siatki chronionej przez Szczęsnego wpakował Veretout. Nie ma wątpliwości, że był to niesamowicie porywający mecz. Piłkarze Juventusu byli zdeterminowani, aby wyrównać.